Demet AK

Sivas’ta doğdu. 2004 yılında Çukurova Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünden mezun oldu.

Çalık Holding, Türkmenbaşı Tekstil Kompleksinde (zamanda Orta Asya’nın en popüler entegre tesisi), Kalite Mühendisi olarak 3 yıl çalıştı. Bu süre içerisinde;
• ISO 9001, ISO 14001 ve ISO 45001 Yönetim Sistemlerinin kurulması ve iyileştirilmesini yürüten ekibin içinde yer aldı.
• 6 Sigma Yeşilkuşak ve Karakuşak Yetiştirme Programlarına katıldı ve iki projeyi başarı ile tamamladı.
• Kuruluş kapsamında yürütülen 6 Sigma faaliyetlerinin (50’ye yakın Karakuşak ve Yeşilkuşak projesi) koordinasyonundan sorumlu oldu. Ekip üyelerine eğitimler verdi.
• İplik bölümünde İstatistiksel Proses Kontrol çalışmalarını yönetti.

Torkut Ambalaj’da Proje Mühendisi olarak 3 yıl çalıştı. Bu süre içerisinde;
• Sektöre özel bir ERP programının implementasyonunda görev aldı,
• ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ile Barkodlu Ambar Takip Sistemi’nin kurulması faaliyetlerini yönetti.

Tiryaki Agro Gıda’da Kurumsal Sistemler Mühendisi olarak 4 yıl çalıştı. Bu süre içerisinde;
• ERP dönüşüm projesinde iş analisti ve test mühendisi olarak kalite, üretim ve üretim planlama modüllerinde proje ve ekip yönetimi konularında çalıştı.

Özel Anka Hastanesi’nde Sistem ve Süreç Geliştirme Yöneticisi olarak 5,5 yıl çalıştı.
• Müşteri İlişkileri Yönetimi, İnsan Kaynakları, Süreç İyileştirme, Bütçe, Performans Göstergeleri, Balanced Scorecard, Ücretlendirme Sistemleri ve İş Güvenliği konularında çalışmalar yaptı.
• Biyokimya laboratuvarında üretim maliyetlerinin belirlenmesi ve azaltılması için çalışmalar yaptı.
• Yalın Hastane çalışmalarının koordinasyonundan sorumlu oldu (5S Uygulamaları, KAIZEN Faaliyetleri, verimlilik artırma çalışmaları, hasta kalış sürelerinin azaltılması, birimlerde süreç analizlerinin yapılması, 7 temel israfa göre iş akışı ve yerleşim planlarının yapılması.)

Süper Film A.Ş. bünyesinde Yalın 6 Sigma Sarı Kuşak Yetiştirme Programı ile ilgili eğitimler verdi.

Halen Sigma Center’de Yönetim Sistemleri Uzmanı ve Uzman Karakuşak olarak kalite ve verimlilik yönetimi konularında eğitimler vermekte ve danışmanlık yapmaktadır.

İlginizi Çekebilir

Bora ÖZKULA

Bora ÖZKULA 1955 yılında doğdu. Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi’nin Tiyatro Kürsüsü’nü bitirdi. Ankara’da bulunduğu yıllarda Ankara Deneme Sahnesi (ADS) Oyuncuları ve Ankara Sanat Tiyatrosu (AST) ile oyunculuğunu geliştirdi.

Yılmaz ALTAŞ

Yılmaz ALTAŞ Ankara’da doğdu. 1984 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) İstatistik Bölümünden mezun oldu. Türkiye   İstatistik   Kurumu’nda   İstatistik   Uzmanı   olarak dış ticaret istatistiklerinde 3 yıl çalıştı. Teknik tekstil sektöründe dünya lideri olan Kordsa Kord

Dr. Hakan TURAN

Gaziantep’te doğdu. 2002 yılında Kocaeli Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde lisans eğitimini tamamladı. 2008 yılında University of East London’da International Business (Uluslararası İşletme-MBA) Bölümünden mezun oldu. 2014 yılında Kocaeli Üniversitesi Endüstri Mühendisliği