Demet AK

Sivas’ta doğdu. 2004 yılında Çukurova Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünden mezun oldu.

Çalık Holding, Türkmenbaşı Tekstil Kompleksinde (zamanda Orta Asya’nın en popüler entegre tesisi), Kalite Mühendisi olarak 3 yıl çalıştı. Bu süre içerisinde;
• ISO 9001, ISO 14001 ve ISO 45001 Yönetim Sistemlerinin kurulması ve iyileştirilmesini yürüten ekibin içinde yer aldı.
• 6 Sigma Yeşilkuşak ve Karakuşak Yetiştirme Programlarına katıldı ve iki projeyi başarı ile tamamladı.
• Kuruluş kapsamında yürütülen 6 Sigma faaliyetlerinin (50’ye yakın Karakuşak ve Yeşilkuşak projesi) koordinasyonundan sorumlu oldu. Ekip üyelerine eğitimler verdi.
• İplik bölümünde İstatistiksel Proses Kontrol çalışmalarını yönetti.

Torkut Ambalaj’da Proje Mühendisi olarak 3 yıl çalıştı. Bu süre içerisinde;
• Sektöre özel bir ERP programının implementasyonunda görev aldı,
• ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ile Barkodlu Ambar Takip Sistemi’nin kurulması faaliyetlerini yönetti.

Tiryaki Agro Gıda’da Kurumsal Sistemler Mühendisi olarak 4 yıl çalıştı. Bu süre içerisinde;
• ERP dönüşüm projesinde iş analisti ve test mühendisi olarak kalite, üretim ve üretim planlama modüllerinde proje ve ekip yönetimi konularında çalıştı.

Özel Anka Hastanesi’nde Sistem ve Süreç Geliştirme Yöneticisi olarak 5,5 yıl çalıştı.
• Müşteri İlişkileri Yönetimi, İnsan Kaynakları, Süreç İyileştirme, Bütçe, Performans Göstergeleri, Balanced Scorecard, Ücretlendirme Sistemleri ve İş Güvenliği konularında çalışmalar yaptı.
• Biyokimya laboratuvarında üretim maliyetlerinin belirlenmesi ve azaltılması için çalışmalar yaptı.
• Yalın Hastane çalışmalarının koordinasyonundan sorumlu oldu (5S Uygulamaları, KAIZEN Faaliyetleri, verimlilik artırma çalışmaları, hasta kalış sürelerinin azaltılması, birimlerde süreç analizlerinin yapılması, 7 temel israfa göre iş akışı ve yerleşim planlarının yapılması.)

Süper Film A.Ş. bünyesinde Yalın 6 Sigma Sarı Kuşak Yetiştirme Programı ile ilgili eğitimler verdi.

Halen Sigma Center’de Yönetim Sistemleri Uzmanı ve Uzman Karakuşak olarak kalite ve verimlilik yönetimi konularında eğitimler vermekte ve danışmanlık yapmaktadır.

İlginizi Çekebilir

Nedret YAYLA

Nedret YAYLA 1954 yılında Ankara’da doğdu. 1973 yılında Kadıköy Anadolu Lisesi’ni, 1977’de Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nü bitirdi. 1997 yılında Istanbul Üniversitesi’nden Endüstri Mühendisliği dalında yüksek lisans derecesi aldı. Askerlik

Hüseyin AKDUMAN

Hüseyin AKDUMAN İzmit’te doğdu. 1973 yılında İstanbul Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi (İDMMA) Kimya Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Çanakkale Seramik Fabrikaları A.Ş.’de (Çan) Laboratuar Mühendisi olarak bir ekibin başında 2

Özkan CANDAN

Özkan CANDAN Sakarya’nın Geyve ilçesinde doğdu. 2011 yılında Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Bilgisayar Mühendisliği Bölümünden mezun oldu.