Gökhan TAŞDEVİREN

1969 yılında doğan Gökhan Taşdeviren, İTÜ SMF, Endüstri Mühendisliği’nden bölüm üçüncüsü olarak mezun olmuştur. Yine İTÜ FB Endüstri Mühendisliği Yüksek Lisans bölümünü üstün başarı ile tamamlamıştır.

İlk olarak Sağlam İş Çelik Tel Ve Yay San A.Ş.’de Fabrika Müdürlüğü ile iş hayatına atılan Taşdeviren askerlik hizmeti dönüşünde Koç Holding’e bağlı Otoyol San A.Ş.’nde Satınalma Bölümü’nde göreve başlamıştır. Uzun yıllar Satınalma Bölümü’nde çalışan Taşdeviren özellikle ISO 9000, EFQM modellerinin ilk uygulamacılarından olmuştur. Yine TS 16949 uygulamacılarından olan Taşdeviren ISO 9000 ve TS 16949 Uluslar arası Baş Denetçilik ünvanlarını da almıştır. İtalyan IVECO standartlarında yan sanayi denetleme ve yan sanayi geliştirme programlarına liderlik yapan Taşdeviren özellikle süreç mükemmeliyeti konusunda şirket içi ve dışı uygulamalar yapmıştır. Otoyol San.AŞ. bünyesindeki 281 tedarikçinin geliştirme programlarında pek çok şirketin ISO 9000 ve TS 16949 belgelendirmesi için köklü eğitim ve uygulama programları vermiştir.

Aynı dönemde Yalın Üretim Koordinatörlüğü’ne ve Tedarik Zinciri yönetimine başlayan Taşdeviren uyguladığı tekniklerle Koç Holding bünyesindeki Otoyol San A.Ş.’nde çok ciddi başarılar elde etmiştir. BPR (Business Process Reengineering) Koordinatörlüğü görevinde ise süreçlerin yeniden yapılandırılması konusunda çalışmıştır.

Daha sonra Kipsan Kalıp A.Ş., Yalınkaya Holding (Goldaş-Assortie), El-Bi Electric International A.Ş., Asaş Alüminyum A.Ş., Doruk İnşaat (Woodgroup), Tırsan Treyler A.Ş. gibi daima sektörünün lider şirketlerinde Genel Müdürlük ve Yönetim Kurulu Danışmanlığı yapmış ve çok başarılı sonuçlar elde edilmesinde etkin rol oynamıştır. Yalın Üretim tekniklerini her gittiği organizasyonda uygulayan Taşdeviren özellikle Yalın Teknikler (Kaizen, 5S, VSM, Andon, Jidoka) , Süreç Analizi, TS 16949, APQP, EFQM, Toplam Kalite, Stratejik Planlama, Hoshin Kanri, Yeniden Yapılanma (Reorganizasyon), Tedarik Zinciri Yönetimi, Satış Kanalları Geliştirme, İhracat Geliştirme, Otonom Bakım (TPM), Üst Kademe Yöneticiler ve Sermaye Sahiplerine Koçluk, Yönetici Yetkinlikleri Geliştirme konularında ispatlanmış başarılı uygulamalar ortaya koymuştur.

Halen sertifikalı uluslararası VDA 6.3 Ürün ve Süreç denetçisi olan Gökhan Taşdeviren bu kapsamda ZF-Almanya/Avusturya ve Çek Cumhuriyetindeki müşteriler için Türkiye’deki tedarikçileri denetlemektedir.

Kurucusu olduğu Leanfact Danışmanlık şirketi vasıtasıyla Yalın Düşünce, Kaizen, 5S, Problem Çözme, Obeya, 5N-1K, Stratejik Planlama, Süreç Analizi, Yeni ÜrünGeliştirme, Outsourcing, FMEA, Layout (Yerleşim Planı) tasarımı, Hoshin Kanri, TS 16949, EFQM, Toplam Kalite, Satış ve Pazarlama, İkna Teknikleri, Sunum Teknikleri, Yatırım Danışmanlığı konularında eğitim ve uygulama desteği veren Gökhan Taşdeviren; Danışman ve Eğitmen olarak görev yapmakta iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Gökhan Taşdeviren’in eğitim verdiği ve uygulama yaptığı firmalardan bazıları;
Koç Holding – Otoyol San. A.Ş., Woodgroup (Doruk İnşaat), Tırsan Treyler A.Ş., DAF-Tırsan A.Ş., Asaş Alüminyum A.Ş., Kipsan Kalıp A.Ş., El-Bi Electric International A.Ş., Duman Otomotiv A.Ş., Çetin İş Ltd Şti, Kütsert Talaşlı İmalat Ltd Şti., Teknotrans, Öz-İş, Güven Hasır çelik Panel Çit Sistemleri, HABAŞ Hendek, TÜVASAŞ VAGON Fabrikası Sakarya, Teknotrans

İlginizi Çekebilir

Erman TAŞKIN

Erman TAŞKIN IT Sektöründe 1998 yılında yazılım geliştirme ile başlayan çalışma hayatı BT Yönetimi, BT Servis Yönetimi, Bilgi Güvenliği Yönetimi konularında danışmanlık ve denetçilik ile devam etmiştir.   Eğitmen, danışman

Hüseyin GÜNDÜZ

Balıkesir’de doğdu. 1993 yılında Uludağ Üniversitesi Balıkesir Mühendislik  Fakültesi, Makine Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. 1995 yılında Bursa’ya yerleşti  ve B-Plas şirketinde Bakım sorumlusu olarak işe başladı. Bu dönemde firmanın ISO

Prof. Dr. Mehmet TANYAŞ

Prof. Dr. Mehmet TANYAŞ 1954 yılında Eskişehir’de doğdu. 1982 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Sanayi Mühendisliği Bölümünden Doktora derecesi aldı. 1984 yılında Öğretim Görevlisi, 1986 yılında Yardımcı Doçent, 1991 yılında Doçent