Hüseyin GÜNDÜZ

Hüseyin GÜNDÜZ

Balıkesir’de doğdu. 1993 yılında Uludağ Üniversitesi Balıkesir Mühendislik  Fakültesi, Makine Mühendisliği Bölümünden mezun oldu.

1995 yılında Bursa’ya yerleşti  ve B-Plas şirketinde Bakım sorumlusu olarak işe başladı. Bu dönemde firmanın ISO 9001 sistemi kurma faaliyetlerinde aktif olarak rol aldı.

Daha sonra Türkiye’nin Makine üretimi konusunda önemli firmalarından biri olan Şahinler Makine Firmasında 3,5 yıl Sac Kıvırma ve Boru Bükme makineleri üretim sorumlusu olarak çalıştı.

2001 yılında Ballı Metal firmasında Kalite Müdürü olarak “Kalite Kariyerine” başladı. Firmada QS 9000 sisteminin kurulması ve sertifikasyonunda liderlik etti.

2003 yılında Canel Otomotiv firmasına geçerek bu firmada TS 16949, ISO 14001 ve Q1 sertifikasyonlarının firmaya kazandırılması sürecini yönetti. Bu dönemde Ford Otosan, Tofaş, Temsa, MAN, Otokar, Mercedes , Karsan, Isuzu, Hyundai  gibi müşterilerle  çalışma ve bu firmaları yakından tanıma fırsatı yakaladı. Yalın Enstitü ile birlikte gerçekleştirilen Canel Otomotiv Yalın Üretim projesinde yer aldı.

Sonraki işyeri olan Beltan Vibracoustic firmasında Kalite Geliştirme ve Satınalma Müdürlüğü görevlerinde bulundu. Bu süre zarfında çok sayıda yerli ve yabancı tedarikçi ziyaretleri, iç ve dış eğitimler  ve denetimler gerçekleştirdi. Denetim yaptığı bazı firmalar şunlardır: Coşkunöz Metal Form, Kalibre Boru, Onat Profil , Cansan, Borusan, Norm Cıvata, Akpres, Uzman Kataforez

2011 yılında Coşkunöz Holding bünyesindeki “Yalın Lider Sertifikasyon Programını” başarı ile bitirdi. Ali Rıza Yönel liderliğindeki bu program kapsamında 1 yıl boyunca yalın üretim konusunda eğitimler, ziyaretler ve pratik uygulamalara katıldı. Bu program kapsamında toplam farklı 4 modülde alınan bazı eğitimler ve uygulamalar şunlardır;

  • A3 metodoloji ve uygulamalar,
  • VSM çalıştayları,
  • 3P çalıştayları,
  • 5S çalıştayları,

Sertifika programı kapsamında özel bir proseste (kauçuk –metal ürünlerde yapıştırıcı uygulama prosesi) verimlik arttırma konusunda başarılı bir A3 projesini tamamladı.

Aynı yıl IRCA onaylı ISO 9001 Baş Denetçi sertifikası aldı.

2011-2015 yılları arasında bir  dönem özel  bir eğitim firması adına üniversite öğrencilerine kalite standartları konusunda eğitimler vermiş olup, 2016 yılından itibaren ise  daha çok  KOBİ firmalarında Kalite ve Yalın Üretim konularında danışmanlık ve eğitim vermiştir.

Mayıs 2017 tarihinden itibaren Sigma Center’da Yönetim Sistemleri Uzmanı olarak kalite ve verimlilik yönetimi konularında eğitimler vermekte ve danışmalık yapmaktadır.

 

İlginizi Çekebilir

Özkan CANDAN

Özkan CANDAN Sakarya’nın Geyve ilçesinde doğdu. 2011 yılında Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Bilgisayar Mühendisliği Bölümünden mezun oldu.

Hüseyin AKDUMAN

Hüseyin AKDUMAN İzmit’te doğdu. 1973 yılında İstanbul Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi (İDMMA) Kimya Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Çanakkale Seramik Fabrikaları A.Ş.’de (Çan) Laboratuar Mühendisi olarak bir ekibin başında 2

Sinan Polater

1984 yılında ODTÜ Metalurji Mühendisliğinden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsünde “ Uluslararası İşletme “ konusunda ihtisas programını bitirdi. 1987’de HABAŞ’ta İş Geliştirme Uzmanı, 1991’de ASİL ÇELİK’te Müşteri İlişkileri