Ömer ATALAY

1959 Eskişehir doğumlu olan Ömer ATALAY 1981 de İTÜ Makina fakültesinden lisans, 1987yılında Manchester Üniversitesi – İngiltere’ den Yüksek lisans derecesi aldı.

1981-86 Yılları arasında Eskişehir’ de gıda sektöründe mühendis ve yönetici pozisyonlarında çalıştı.

1982-83 yıllarında Ordonat asteğmen olarak askerlik yaptı.

Yüksek lisans sonrası Manchester Üniversitesi’ nde 1 yıl araştırma asistanı olarak çalıştı. Temmuz 1988’de yurda dönerek TOFAŞ‘ da Kalite Direktörlüğünde, ilk onay işlemlerinden sorumlu olarak çalışmaya başladı. 12 yıl süren bu sorumluluğu içerisinde otomobillerde kullanılacak tüm parçaların uygunluk kontrollerinin yanı sıra, tedarikçilerde üretim süreçlerinin güvenirliliğinin değerlendirilmesine yönelik tedarikçi değerlendirme sistematiğinin kurulması , tedarikçi geliştirme programlarının tasarım ve uygulanmasında aktif rol almış, 1993-96 yılları arasında KOÇ Holding adına tedarikçi geliştirme danışmanlığı yapmıştır. Bu çalışmanın öncesinde 1992 yılında FİAT/İSVOR ‘dan 540 saat tedarikçi geliştirme programı eğitimi almıştır. TOFAŞ‘ da ki çalışmasının 2. bölümünde 6.5 yıl Pres, Gövde ve Boya Üretim birimlerinin Kalite yöneticiliğini yapmıştır. Bu çalışmalarının yanı sıra 1993-2006 yılları arasında şirket öz değerlendirme çalışmalarının gerçekleştirilmesinde çekirdek ekip içinde yer almıştır. 2006 Ekim sonunda Emekli olarak TOFAŞ‘ dan ayrılmıştır.

Kasım 2006 Aralık 2008 yılları arasında otomotiv yan sanayi olarak faaliyet gösteren HASKALIP Makina San. Tic. A.Ş.‘ nin Genel Müdürlüğünü yapmıştır. Burada şirketin vizyon ve stratejik hedeflerinin tanımlanmasından , mevcut ürün karlılıklarının optimizasyonuna, yeni ürünlerin devreye alınmasına kadar her alanda organizasyonun geliştirilmesi, faaliyetlerin bütçelenerek gerçekleştirilmesine kadar etkin rol oynamıştır. Global kriz nedeni ile küçülme sonucu buradaki görevinden ayrılmıştır.

1990-2002 Yılları Arasında TMMOB Makina Mühendisleri Odası Bursa Şubesi’ nde değişik komisyon ve kurullarda yer almış, 2 dönem Yönetim kurulu başkanlığı yapmıştır. 1998-2000 Yılları Arasında TUBİTAK TTGV ile birlikte ulusal çevre politikalarının belirlenmesinde ulaştırma alt grubunda çalışmıştır. 1994-2007 Yılları arasında, ulusal ve yerel Kalite Ödülü değerlendirme süreçlerinde pek çok kez bas değerlendirici olarak yer almıştır. Yurt içi ve yurt dışında yayınlanmış otomotiv sektör değerlendirmeleri, tevsik politikaları, AB uyumu , araçlarda LPG kullanımı , Ulusal Hidrolik&Pnömatik sektörü, putrusion prosesi vb. makaleleri mevcuttur.

Halen sigmaCenter’ da sözleşmeli uzman olarak görev almaktadır.

Uzmanlık alanları; Stratejik planlama , rekabetçilik analizleri , hedef/politika yayınımı , ISO 9001 , ISO/TS 16949 , OHSAS 180001 , tedarikçi geliştirme gibi yönetim sistemleri , EFQM /özdeğerlendirme , yalın yönetim KAİZEN, APQP, PPAP, FMEA, SPC, MSA, SMED araçları ve Problem Çözme Teknikleri (8D), ürün/proses /sistem değerlendirme ,ürün/proses tanımlama /geliştirme proje danışmanlığı.

İngilizce ve orta seviyede İtalyan’ca bilen Atalay evli ve 2 çocuk babasıdır.

İlginizi Çekebilir

Hüseyin AKDUMAN

Hüseyin AKDUMAN İzmit’te doğdu. 1973 yılında İstanbul Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi (İDMMA) Kimya Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Çanakkale Seramik Fabrikaları A.Ş.’de (Çan) Laboratuar Mühendisi olarak bir ekibin başında 2

Abdurrahman BALÇIK

1982 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Makine Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümünden mezun oldu.  TEK Afşin-Elbistan Termik Santralı tesislerinde 4 yıl çalıştı. Bu kuruluşta Üretim Mühendisi, Bakım Mühendisi ve Teknik Büro Mühendisi olarak

Kenan BAKKALOĞLU

Kenan BAKKALOĞLU Ankara’ da doğdu. 1977 yılında Boğaziçi Üniversitesi (BÜ) Endüstri Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. 1983 yılında Portland State University Oregon’dan İşletme Yüksek Lisans (MBA) diploması aldı. ESAŞ (ASEA) Transformatör