Semih ÇELİK

semih-celik
1956 yılında Antalya da doğdu.
İlk orta öğrenimini Antalya da gerçekleştirdi. 1974 yılında akşam Ticaret Lisesi başladı. Tam zamanlı olarak çalışma hayatına bu yıllarda girdi. Bursa İktisadi ticari ilimler Akademisinde Üniversite öğrenimi sırasında da çalışma hayatına devam etti.
1974 yılında başladığı tam zamanlı çalışma hayatının çoğunluğunda sanayii işletmelerinin mali işler departmanlarının her kademesinde çalıştı.
Özellikle 1980’li yıllar tüm dünyada ve ülkemizde rekabetin giderek daha çok hız kazandığı yıllardı. Şirketlerin bu rekabete uyum sağlaya bilmeleri ancak maliyetlerini doğru bilmek, hedeflerini doğru koymak ve nakit akışlarını doğru yönetmek zorunluluğu geçmiş yıllardan daha çok öne çıkmıştı. Bu süreçlerde çalıştığı firmaların maliyet yapılandırmalarının oluşturulması, Bütçe hedeflerinin konulması ve yönetilmesi, konulan hedeflere göre nakit yönetimini gerçekleştirmesini sağladı.
2004 yılından sonra edindiği tecrübe ve deneylerini farklı iş kollarındaki işletmelerin mali işlerin yapılandırılması, şirket reorganizasyonları konusunda yönetim danışmanlıkları vermiştir.
Ayrıca mali tabloları okuma ve raporlama, Kredilendirmede risk analizi ve yönetimi, Basel II
Bütçe Nedir ? Ne Değildir ? konularında eğitimler vermişlerdir.

İlginizi Çekebilir

Dr. Hakan TURAN

Gaziantep’te doğdu. 2002 yılında Kocaeli Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde lisans eğitimini tamamladı. 2008 yılında University of East London’da International Business (Uluslararası İşletme-MBA) Bölümünden mezun oldu. 2014 yılında Kocaeli Üniversitesi Endüstri Mühendisliği

Sinan Polater

1984 yılında ODTÜ Metalurji Mühendisliğinden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsünde “ Uluslararası İşletme “ konusunda ihtisas programını bitirdi. 1987’de HABAŞ’ta İş Geliştirme Uzmanı, 1991’de ASİL ÇELİK’te Müşteri İlişkileri

Özkan CANDAN

Özkan CANDAN Sakarya’nın Geyve ilçesinde doğdu. 2011 yılında Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Bilgisayar Mühendisliği Bölümünden mezun oldu.