EN 15085

EN 15085

Demiryolu araçları, demiryolu araçlarının parçaları ve bu araçlarla ilgili hizmetin Avrupa ülkelerine ihraç edilebilmesi için bu alanlarda faaliyet gösterecek şirketlerin uluslararası standartlarda belgelendirilmiş almaları gerekmektedir. İşte bu belge EN 15085 belgesidir.

Demiryolu şartları kapsamında bu standartlar serisi yeni imalat ve tamir işlerinde kaynak yapacak üreticiler için sertifikasyon ve kalite şartlarını tanımlamaktadır. Bu standartlar ayrıca tasarım sırasında belirlene performans şartları arasında önemli bir bağlantı sağlar ve imalat sırasında uygun kalitede kaynak yapılmasını sağlayarak muayeneler ile istenen kaliteyi göstermektedir.

Bu bağlantı demiryolu uygulamalarına ilişkin güvenlik ve stres faktörlerine dayalı olarak tasarım sırasında bir kaynak performans sınıfı tanımlayarak sağlanmıştır. Tasarım sırasında belirli bir performans seviyesi sağlamak için kaynak performans sınıfları için eksikliklere göre kalite seviyeleri oluşturulmuştur. Bu kaynak performans sınıflarına dayalı olarak üretim, muayene, test ve üreticinin çalıştırdığı kaynak personelinin kalifikasyonu için sertifikasyon seviyeleri belirlenmiştir. Bu belgeyi almanızda danışmanlık hizmetlerimiz ile gereken desteği sağlayabiliriz.

 

 

İlginizi Çekebilir

ISO TS 16949

ISO TS 16949 – OTOMOTİV SEKTÖRÜ İÇİN KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ ISO/TS 16949:2009 Otomotiv Sektörü İçin Kalite Yönetim Sistemi nedir? ISO / TS 16949:2009 Uluslararası Standartlar Örgütü (ISO) tarafından yayınlanan, otomotiv

HACCP

HACCP – Hazard Analysis and Critical Control Point HACCP NEDİR? HACCP, gıda işletmelerinde, sağlıklı gıda üretimi için gerekli olan hijyen şartlarının (personel hijyeni, ekipman hijyeni, hammadde hijyeni, ortam hijyeni, vb.)

JIT

JIT JIT (Tam Zamanında Üretim) Nedir? Adını İngilizce “Just In Time” kelimelerinin baş harflerinden alır ve “Tam Zamanında Üretim” anlamına gelir. Doğru ürünün istenen miktarda ve doğru zamanda üretilmesi için