Genel Kaynaklı İmalat

Genel Kaynaklı İmalat

Kaynak işlemi iki veya daha fazla malzemenin ilave malzeme kullanarak yada kullanmadan ısı ve/veya basınç etkisiyle birleştirilmesi işlemidir. Birleştirme işleminin yanı sıra kaynak işlemi kaplama ve doldurma işlemleri içinde kullanılmaktadır. Günümüzde birçok farklı kaynak yöntemi bulunmaktadır. Endüstride çok yoğun olarak kullanılan bir proses türüdür. Kaynaklı imalat Uluslararası standartlarda özel proses olarak nitelendirilmiştir. Bu nedenle kaynaklı imalatta kalite seviyesinin garanti altına alınabilmesi ve seviyelendirilebilmesi için Uluslararası standartlar mevcuttur.

Proses içerisinde birçok birbirine bağlı parametre ve değişken mevcuttur. Bu imalat yöntemi ile yapılan tüm işlemlerin kalite seviyesinin güvence altına alınması gerekmektedir. Kaynaklı imalatımızın güvencesi, personel yetkinlikleri, proses parametrelerinin doğrulanması ve uygun makine/ekipman gibi unsurlara bağlıdır.

ISO 3834, EN 15085, EN 1090 gibi standartlar çerçevesinde işletmelerin denetlemesi yapılarak bu standartlar çerçevesinde yeterlilik seviyeleri ortaya çıkartılır. Bu gibi belgeleri almak isteyen işletmeler için denetleme sonrasında mevcut durum analizi raporu hazırlanarak bir yol haritası sunulur. Belgeye sahip işletmeler için ise ara dönem denetlemeleri yapılarak mevcut durumda bir problem olup olmadığı ve daha iyiye gidiş için bir rapor sunulur.

Bu standartlar dışında firmaya özel proses denetlemeleri de yapılarak işletmenin kaynaklı imalat süreçleri hakkındaki mevcut durumu, güçlü ve iyileştirmeye ihtiyaç duyulan kısımlarıyla birlikte bir yol haritası rapor dahilinde sunulur. Kaynaklı imalat içerisindeki kaynak prosesi kalitesinin arttırılması, beyaz yaka ve mavi yaka olarak personel yetkinliklerinin arttırılması gibi birçok konuda ihtiyacınıza uygun çalışmalar yapılabilir.

 

İlginizi Çekebilir

YALIN ÜRETİM

Yalın Üretim Nedir? Yalın Üretim Nedir? Küreselleşen iş dünyasında firmaların rekabet edebilme gücü gün geçtikçe zorlaşmaktadır. Mevcut pazarda bulunan müşteriler, ürünleri yüksek kalitede, hızlı servisle ve düşük maliyetlerle istemektedir. Bu

Organizasyonel Yapılandırma

Kuruluşun misyonu ve vizyonu doğrultusunda faaliyetlerini sürdürmek için organizasyon yapısının belirlenmesidir. Organizasyon yapıları belirlenirken; amaçlar ve hedefler, süreçler, değerler, politikalar, mevcut insan kaynakları ve içinde bulunulan sektör dikkate alınır.

Turquality Nedir?

TURQUALITY® Nedir? TURQUALITY®, yurt dışında olumlu Türk malı imajının oluşturulması ve yerleştirilmesi amacıyla oluşturulmuş devlet destekli ilk ve tek markalaşma programıdır. TURQUALITY® Misyonu Küresel Türk markalarından yurtiçinde lokomotif oluşturmak Şirketlerin