Hale OKTAYLAR DEMİRÇİVİ

1975 yılında Ankara’da doğdu. 1997 yılında ODTÜ Kimya Mühendisliği Bölümünden mezun oldu.

BISAS Tekstil firmasında kalite mühendisi olarak 5 yıl çalıştıktan sonra Karsan firması ile otomotiv sektörüne geçiş yaptı.

Yurt dışında Peugeot Sochaux ve FIAT Sevel fabrikalarında uzun dönem boyahane eğitimi aldı. Yeni kurulan Karsan Akçalar fabrikasında Eisenmann boyahane devreye alma sürecinde çalıştıktan sonra üretim planlama bölümüne geçiş yaptı. Endüstriyel malzeme ambarı ve kimyasal malzeme ambarı sistemlerinin devreye alınmasın da çalıştı. Ambarlarda görsel fabrika ve kanban sistemlerini devreye aldı.

2002 yılında Karsan’da ki boyahane devreye alma tecrübesi nedeniyle Otoyol Iveco firması yeni projeler bölümüne geçti. Geico kataforez tesisinin devreye alınmasında çalıştı. Projenin devreye alınması ile birlikte boyahane bölümünde üretim ve maliyet kontrol mühendisi olarak görev yaptı. Ford, Askam ve Land Rover firmalarının araç kabinlerinin Otoyol fabrikasında kataforez yapılması projesinde çalıştı. Baan programı ile boyahane üretim sıralaması projesinde çalıştı.

2007 yılında Ford Otosan’a geçiş yaptı. Boyahane proses mühendisi olarak 1 yıl çalıştıktan sonra boyahane laboratuvar ekip lideri olarak atandı. Ford üretim sistemleri sorumluluğu görevini üstlendi. Boyahane ISO 14001 sorumlusu ve iç denetçi olarak görev aldı. 2010 yılından itibaren 6 sigma karakuşak olarak boyahane 6 sigma projelerini üstlendi. 2017 yılında emekli olarak Ford Otosan’daki görevinden ayrıldı.

2017 yılı sonunda  20 yıllık tecrübelerini paylaşmak amacıyla SIGMA CENTER firmasında eğitmen olarak görev almaya başladı.

İlginizi Çekebilir

Sevilay ALBAY

Bursa’da doğdu. Lisans eğitimini Uludağ Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi ve Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinde tamamladı. ARAS Kargo ve SADEM Özel Sağlık Tesisleri İşletmeciliği firmalarında idari görevlerde çalıştı. 2005 yılında Sigma

Ömer ATALAY

Ömer ATALAY 1959 Eskişehir doğumlu olan Ömer ATALAY 1981 de İTÜ Makina fakültesinden lisans, 1987yılında Manchester Üniversitesi – İngiltere’ den Yüksek lisans derecesi aldı. 1981-86 Yılları arasında Eskişehir’ de gıda sektöründe

Yılmaz ALTAŞ

Yılmaz ALTAŞ Ankara’da doğdu. 1984 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) İstatistik Bölümünden mezun oldu. Türkiye   İstatistik   Kurumu’nda   İstatistik   Uzmanı   olarak dış ticaret istatistiklerinde 3 yıl çalıştı. Teknik tekstil sektöründe dünya lideri olan Kordsa Kord