Hale OKTAYLAR DEMİRÇİVİ

1975 yılında Ankara’da doğdu. 1997 yılında ODTÜ Kimya Mühendisliği Bölümünden mezun oldu.

BISAS Tekstil firmasında kalite mühendisi olarak 5 yıl çalıştıktan sonra Karsan firması ile otomotiv sektörüne geçiş yaptı.

Yurt dışında Peugeot Sochaux ve FIAT Sevel fabrikalarında uzun dönem boyahane eğitimi aldı. Yeni kurulan Karsan Akçalar fabrikasında Eisenmann boyahane devreye alma sürecinde çalıştıktan sonra üretim planlama bölümüne geçiş yaptı. Endüstriyel malzeme ambarı ve kimyasal malzeme ambarı sistemlerinin devreye alınmasın da çalıştı. Ambarlarda görsel fabrika ve kanban sistemlerini devreye aldı.

2002 yılında Karsan’da ki boyahane devreye alma tecrübesi nedeniyle Otoyol Iveco firması yeni projeler bölümüne geçti. Geico kataforez tesisinin devreye alınmasında çalıştı. Projenin devreye alınması ile birlikte boyahane bölümünde üretim ve maliyet kontrol mühendisi olarak görev yaptı. Ford, Askam ve Land Rover firmalarının araç kabinlerinin Otoyol fabrikasında kataforez yapılması projesinde çalıştı. Baan programı ile boyahane üretim sıralaması projesinde çalıştı.

2007 yılında Ford Otosan’a geçiş yaptı. Boyahane proses mühendisi olarak 1 yıl çalıştıktan sonra boyahane laboratuvar ekip lideri olarak atandı. Ford üretim sistemleri sorumluluğu görevini üstlendi. Boyahane ISO 14001 sorumlusu ve iç denetçi olarak görev aldı. 2010 yılından itibaren 6 sigma karakuşak olarak boyahane 6 sigma projelerini üstlendi. 2017 yılında emekli olarak Ford Otosan’daki görevinden ayrıldı.

2017 yılı sonunda  20 yıllık tecrübelerini paylaşmak amacıyla SIGMA CENTER firmasında eğitmen olarak görev almaya başladı.

İlginizi Çekebilir

Oktay ERGUN

Manisa’da doğdu. 2019 yılında Uludağ Üniversitesi Ekonometri Bölümünden mezun oldu. 2016 – 2017 yılları arasında Sigma Center ‘da Bilgi İşlem Sorumlusu olarak görev aldı. Bu süreçte online eğitimlerin oluşturulması, web

Zafer ZÖĞ

M. Zafer ZÖĞ 1982 yılında Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesinden mezun oldu. İngiltere’de Reading Üniversitesinde uzmanlık yaptı. 1983-2005 yılları arasında Tarım ve Köyişleri Bakanlığında çalıştı. Yurtdışında ve yurtiçinde veteriner hekimlik ve

Aylin GÜNBEY

1992 yılında Yıldız Üniversitesi, Makine Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 1994 yılında İTÜ Master hazırlık programı çerçevesinde 8 ay ingilizce ve 1995 yılında İngilterede 6 ay dil eğitimi aldı. 2006 yılında