Hale OKTAYLAR DEMİRÇİVİ

1975 yılında Ankara’da doğdu. 1997 yılında ODTÜ Kimya Mühendisliği Bölümünden mezun oldu.

BISAS Tekstil firmasında kalite mühendisi olarak 5 yıl çalıştıktan sonra Karsan firması ile otomotiv sektörüne geçiş yaptı.

Yurt dışında Peugeot Sochaux ve FIAT Sevel fabrikalarında uzun dönem boyahane eğitimi aldı. Yeni kurulan Karsan Akçalar fabrikasında Eisenmann boyahane devreye alma sürecinde çalıştıktan sonra üretim planlama bölümüne geçiş yaptı. Endüstriyel malzeme ambarı ve kimyasal malzeme ambarı sistemlerinin devreye alınmasın da çalıştı. Ambarlarda görsel fabrika ve kanban sistemlerini devreye aldı.

2002 yılında Karsan’da ki boyahane devreye alma tecrübesi nedeniyle Otoyol Iveco firması yeni projeler bölümüne geçti. Geico kataforez tesisinin devreye alınmasında çalıştı. Projenin devreye alınması ile birlikte boyahane bölümünde üretim ve maliyet kontrol mühendisi olarak görev yaptı. Ford, Askam ve Land Rover firmalarının araç kabinlerinin Otoyol fabrikasında kataforez yapılması projesinde çalıştı. Baan programı ile boyahane üretim sıralaması projesinde çalıştı.

2007 yılında Ford Otosan’a geçiş yaptı. Boyahane proses mühendisi olarak 1 yıl çalıştıktan sonra boyahane laboratuvar ekip lideri olarak atandı. Ford üretim sistemleri sorumluluğu görevini üstlendi. Boyahane ISO 14001 sorumlusu ve iç denetçi olarak görev aldı. 2010 yılından itibaren 6 sigma karakuşak olarak boyahane 6 sigma projelerini üstlendi. 2017 yılında emekli olarak Ford Otosan’daki görevinden ayrıldı.

2017 yılı sonunda  20 yıllık tecrübelerini paylaşmak amacıyla SIGMA CENTER firmasında eğitmen olarak görev almaya başladı.

İlginizi Çekebilir

Sevilay ALBAY

Bursa’da doğdu. Lisans eğitimini Uludağ Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi ve Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinde tamamladı. ARAS Kargo ve SADEM Özel Sağlık Tesisleri İşletmeciliği firmalarında idari görevlerde çalıştı. 2005 yılında Sigma

Semih ÇELİK

1956 yılında Antalya da doğdu. İlk orta öğrenimini Antalya da gerçekleştirdi. 1974 yılında akşam Ticaret Lisesi başladı. Tam zamanlı olarak çalışma hayatına bu yıllarda girdi. Bursa İktisadi ticari ilimler Akademisinde

Okşan Bitirmiş KARDEŞ

1994 yılında Yahya Kemal Beyatlı Lisesi’ne başlayıp 1997 yılında mezun olmuştur. Daha sonra 2001 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi Ziraat Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Ağustos 2001 ‘de BPT –