Nedret YAYLA

1954 yılında Ankara’da doğdu. 1973 yılında Kadıköy Anadolu Lisesi’ni, 1977’de Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nü bitirdi. 1997 yılında Istanbul Üniversitesi’nden Endüstri Mühendisliği dalında yüksek lisans derecesi aldı.

Askerlik hizmetini 1978-1980 yılları arasında Deniz Harp Okulu Komutanlığı emrinde tamamladı. 1977-1991 yılları arasında Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş.’nde çalıştı. Toplam Kalite Yönetimi, İstatistiksel Proses Kontrol, Kalite Çemberleri  alanlarında uzmanlaştı.

1991-2009 yılları arasında Oyak Renault’da kalite ve mühendislik alanlarında çalıştı. Sırasıyla kalite danışmanı, iç ve dış denetim grupları yöneticiliği, laboratuarlar grubu yöneticiliği, kalite mühendisliği yöneticiliği, ar-ge projeleri koordinatörlüğü görevlerinde bulundu. 1993-2009 tarihleri arasında kalite alanında Japonya ve Fransa başta olmak üzere,  yurt dışında çok sayıda eğitim aldı ve Türkiye’de aynı dalda çok sayıda eğitim verdi. Halihazırda serbest kalite danışmanı olarak çalışmaktadır.

1991’den itibaren KalDer’in kuruluş çalışmalarına katıldı. İlk Toplam Kalite ve İstatistiksel Proses Kontrol eğitimlerini hazırladı ve verdi. 1992’de Önce Kalite Dergisinin ilk çıkış çalışmalarına katıldı ve makaleler yazdı. Kalder merkezinde denetçilik görevinde bulunduktan sonra Bursa KalDer’in kuruluş çalışmalarına katıldı ve 2000-2011 yıllarında yönetim kurulunda sayman üye olarak görev yaptı. 2006-2010 yılları arasında TMMOB Makine Mühendisleri Odası Bursa Şube Başkanlığı görevini yürüttü. Halen Galatasaray Spor Klubü Divan Kurulu üyesi ve Atatürkçü Düşünce Derneği Bursa Şubesi Başkanıdır.

Evli ve bir kız çocuk babası olan Yayla, İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

İlginizi Çekebilir

Ekrem AKIN

Ekrem AKIN Mersin’de doğdu. 2008 yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) İstatistik Bölümünden mezun oldu. 2007 – 2009 yıllarında SigmaCenter’ da uzman yardımcısı ve bilgi işlem sorumlusu olarak görev aldı. Bu sürede bir çok

Özkan CANDAN

Özkan CANDAN Sakarya’nın Geyve ilçesinde doğdu. 2011 yılında Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Bilgisayar Mühendisliği Bölümünden mezun oldu.

Bora ÖZKULA

Bora ÖZKULA 1955 yılında doğdu. Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi’nin Tiyatro Kürsüsü’nü bitirdi. Ankara’da bulunduğu yıllarda Ankara Deneme Sahnesi (ADS) Oyuncuları ve Ankara Sanat Tiyatrosu (AST) ile oyunculuğunu geliştirdi.