Sorularla Kalite Kitabı

sorularla-kalite-kareAçıklama: Bu kitapta verilen bilgiler, ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi standardı ve diğer ilgili standartlardan alınmıştır (kaynakça da verilen). Bu bilgiler; kimi yerde özetlenerek asıl amaç öne çıkartılmış, kimi yerde yorumlanarak zenginleştirilmiş kimi yerde de olduğu gibi verilmiştir.

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemini öğrenmeye yeni başlayacak okuyuculara bu kitaba başlamadan önce konu ile ilgili ön bilgi edinmeleri önerilir. Bu ön bilgi, doğru seçilmiş bir eğitmenden alınacak bir seminer veya e-eğitim olabilir.

Bu kitap, alıştırmalar ve testler ile okuyucuların bilgilerini artırarak Kalite Yönetim Sistemini yorumlama becerisi kazandırmak için hazırlanmıştır.

Bu nedenle bu kitapta yer alan alıştırmalar ve testlerin hazırlanma nedeni aşağıdaki gibidir:

Ön Test
Birinci bölümün sonunda yer alan ve 20 sorudan oluşan bu test ile ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi hakkındaki ön algınızı test edeceksiniz.
Not: Tüm okuyucular için önerilir.

Alıştırmalar
Bölümlerin sonunda yer alan ve her biri 10 sorudan oluşan bu alıştırmalar ile ISO 9001 Kalite Yönetim Sisteminin ilgili bölümü hakkındaki bilginizi test edeceksiniz.
Not: Tüm okuyucular için önerilir.

Birinci aşama testler
Dokuzuncu bölümde verilen ve her biri 20 sorudan oluşan 12 test ile ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi hakkındaki genel bilginizi test edeceksiniz.
Not: Birinci aşama testler, kuruluşlarında ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemini uygulayacak çalışanlar (tepe yönetim, orta kademe yönetim veya çalışanlar) için önerilir.

İkinci aşama testler
Onuncu bölümde verilen ve her biri 20 sorudan oluşan 12 test ile ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi hakkındaki detay bilginizi test edeceksiniz.
Not: İkinci aşama testler, kuruluşlarında ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemini oluşturacak, dokümante edecek, tetkik edecek ve/veya iyileştirecek çalışanlar (tepe yönetimi orta kademe yönetim veya çalışanlar) için önerilir.
Özellikler: ISBN: 978-605-5431-32-7, Bursa, 2011, 1. Basım, 200 sayfa, 1.kalite kağıt, 19.5 x 13 cm

satinal-buton

İlginizi Çekebilir

5S Kitabı (5. Baskı)

Kitap Hakkında: Bu kitapta verilen bilgiler, Yalın Yaklaşımlar dikkate alınarak, bir işyeri organizasyonu olarak adlandırılan 5S’ in adımlarına göre hazırlanmıştır. İlk olarak Japonya da kullanılmaya başlamış olan 5S iş yerindeki

Sorularla OHSAS Kitabı

Açıklama: Bu kitapta verilen bilgiler, OHSAS 18001:2007 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi standardı ve diğer ilgili standartlardan alınmıştır (kaynakçada verilen).Bu bilgiler; kimi yerde özetlenerek asıl amaç öne çıkarılmıştır, kimi

Sorularla Çevre Kitabı

Açıklama: Bu kitapta verilen bilgiler, ISO 14001:2004 Çevre Yönetim Sistemi standardı ve diğer ilgili standartlardan alınmıştır (kaynakça da verilen ). Bu bilgiler; kimi yerde özetlenerek asıl amaç öne çıkartılmış, kimi