Sorularla OHSAS Kitabı

sorularla-ohsas-kareAçıklama: Bu kitapta verilen bilgiler, OHSAS 18001:2007 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi standardı ve diğer ilgili standartlardan alınmıştır (kaynakçada verilen).Bu bilgiler; kimi yerde özetlenerek asıl amaç öne çıkarılmıştır, kimi yerde yorumlanarak zenginleştirilmiş kimi yerde de olduğu gibi verilmiştir.

OHSAS 18001:2007 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi’ ni öğrenmeye yeni başlayacak okuyucularada bu kitaba başlamadan önce konu ile ilgili ön bilgi edinmeleri önerilir. Bu ön bilgi; doğru seçilmiş bir eğitmenden alınacak bir seminer veya e-eğitim olabilir.

OHSAS 18001:2007 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi’ ni oluşturmak ve uygulamak için ilgili “yasal şartlara” ve “tehlike kaynaklarına” hakim olmak gerekir. Bu kitapta “yasal şartlara” ve “tehlike kaynaklarına” yer verilmemiştir.

Bu kitap, alıştırmalar ve testler ile okuyucuların bilgilerini arttırarak, İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi’ ni yorumlama becerisi kazandırmak için hazırlanmıştır. Bu nedenle bu kitapta yer alan alıştırmalar ve testlerin hazırlanma nedeni aşağıdaki gibidir:

Ön Test
Birinci bölümün sonunda yer alan ve 20 sorudan oluşan Ön Test ile OHSAS 18001:2007 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi hakkındaki ön algınızı test edeceksiniz.

Alıştırmalar
Beşinci bölümün sonunda yer alan 34 sorudan oluşan alıştırmalar ile faaliyetler içinde yer alan tahlikeler hakkındaki ön bilginizi test edeceksiniz.

Testler
Altıncı bölümde verilen ve herbiri 25 sorudan oluşan 12 test ile OHSAS 18001:2007 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi hakkındaki genel bilginizi test edeceksiniz.

Özellikler: ISBN: 978-605-5335-58-8, Bursa, 2012, 1. Basım, 160 sayfa, 1.kalite kağıt, 19.5 x 13 cm

satinal-buton

İlginizi Çekebilir

Sorularla Kalite Kitabı

Açıklama: Bu kitapta verilen bilgiler, ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi standardı ve diğer ilgili standartlardan alınmıştır (kaynakça da verilen). Bu bilgiler; kimi yerde özetlenerek asıl amaç öne çıkartılmış, kimi yerde

Sorularla Çevre Kitabı

Açıklama: Bu kitapta verilen bilgiler, ISO 14001:2004 Çevre Yönetim Sistemi standardı ve diğer ilgili standartlardan alınmıştır (kaynakça da verilen ). Bu bilgiler; kimi yerde özetlenerek asıl amaç öne çıkartılmış, kimi

5S Kitabı (5. Baskı)

Kitap Hakkında: Bu kitapta verilen bilgiler, Yalın Yaklaşımlar dikkate alınarak, bir işyeri organizasyonu olarak adlandırılan 5S’ in adımlarına göre hazırlanmıştır. İlk olarak Japonya da kullanılmaya başlamış olan 5S iş yerindeki