Online 6 Sigma Yeşil Kuşak Eğitimi Yayınlandı

Online 6 Sigma Yeşil Kuşak Eğitimi Yayınlandı

yeşil kuşak eğitimiGünümüzde düşük maliyetle yüksek kalitede üretim ve/veya hizmet yapmak zorunlu hale gelmiştir. 6 Sigma bu zorunluluğu karşılayabilmenizi sağlayacak alternatifi olmayan tek yönetim modelidir. Aynı zamanda bir mükemmellik felsefesi olan Altı Sigma, küçük küçük yapılan iyileştirmelerle yetinmekle kalmayıp ani sıçramalarla iyileştirmeler de yapar. Online olarak gerçekleştireceğimiz 6 Sigma Yeşil Kuşak Eğitimi katılımcıları 6 Sigma’nın araçları ve metodları ile donatıp, kuruluşlarında yaptıkları projeler ile katılımcılarını problem savaşçıları haline getirecek ve kendilerini birer 6 Sigma Yeşil Kuşak sahibi yapacaktır.

Online Yeşil Kuşak Eğitimi

6 sigma kitabı

Online 6 Sigma Yeşil Kuşak Eğitimi’ne sahip olduktan sonra, bu eğitime tam 365 gün boyunca hesabınızdan dilediğiniz her an ve her

hangi bir cihazdan hiçbir program yüklemeden ulaşabileceksiniz. SigmaAkademi.com üzerinden yayınlanan Online Yeşil Kuşak Eğitimi‘ne bilgisayarınızdaki herhangi bir tarayıcıdan ve kullanmakta olduğunuz  mobil cihazlarından, hiçbir program yüklemeden erişim sağlayabilirsiniz.

Eğitimi satın aldıktan sonra kargo adresinizi bize ilettiğiniz takdirde eğitimdeki slaytları içeren 6 Sigma Kuşak Programı Araçlar ve Yöntemleri Kitabı ücretsiz olarak gönderilecektir.

Online Altı Sigma Yeşil Kuşak Eğitimi Tanıtımı

Eğitimin Hedefi:

Katılımcıların firmalarında somut iyileştirmeler yapmasını sağlayacak her türlü 6 Sigma aracını ve metodunu öğretmek. Kendilerini kuşak kazanmış birer problem savaşçısı haline getirmek.

Eğitimde Yer Alan Konular:

 • Altı Sigma ve tanım ve kavramları,
 • Müşterinin sesi (QFD – Kalite Fonksiyonu yayılımı)
 • Temel istatistik ve grafikler,
 • Olasılık, dağılım modelleri
 • Trend ve Tahmin
 • Proses Yeterlilik
 • Kontrol-Teknoloji Matrisi
 • Hipotez testleri (t-testi, Ki-Kare, ANOVA)
 • Basit ve Çoklu Regresyon
 • Faktöryel Deney Tasarımları
 • İstatistiksel Proses Kontrol
 • Ölçüm Sistemleri Analizi (MSA)

Eğitime Kimler Katılmalı:

Orta ve üst kademeli yöneticiler eğitime katılabilir.

Video Süresi:

Eğitimde bulunan videoların toplam süresi 13 Saat 52 Dakikadır.

Sertifika Bilgileri:

SigmaAkademi.com üzerinden alacağınız eğitimi tamamladıktan sonra online olarak gireceğiniz sınavda 70 veya üzeri puan alırsanız Başarı Sertifikası almaya hak kazanacaksınız. 70 puan barajına ulaşamayan kullanıcılar ise 6 Sigma Yeşil Kuşak Araç ve Yöntemleri Eğitimi’ne Katılım Sertifikası alabilirler.

Not: Online sınavımızı 2 kere tekrarlama hakkına sahipsiniz.

6 Sigma Yeşil Kuşak Sertifikasyonu:

Bir Yeşil Kuşak olmanız için, yani yeşil kuşak sertifikasyonu alabilmeniz için ise yapmanız gereken iki şey vardır. Birincisi SigmaAkademi.com üzerinden aldığınız eğitimi tamamlayıp sınavda 70 puan ve üzerine bir not almaktır. İkincisi ise eğitimde öğrendiğiniz teknikler ile bir proje tamamlamanız. Yapmış olduğunuz projenin somut iyileştirmeler kazandırması beklenmektedir. Dolayısıyla projelerinizin Uzman Karakuşak eğitmenimiz tarafından onaylanması gerekmektedir.6 Sigma Yeşil Kuşak Sertifikasyon programını alarak uzmanımızdan destek alabilirsiniz.

Yapacağınız proje ile ilgili proje incelenmesi, onaylanması ve desteği için 5 saat Uzman Karakuşağımız ile uzaktan bağlantı yöntemi ile danışmanlık hizmeti sağlamaktayız. Projenizi geliştireceğiniz 6 ay süre içerisinde birer saatlik canlı uzaktan bağlantılar yapmak için sistemde bulunan randevu formunu doldurmanız yeterli olacak. Randevu formu onayı ve uzaktan bağlantı için teknik ekibimiz size yardım edecek.

6 Sigma Yeşil Kuşak Sertifikasyonunu aldıktan sonra Yeşil Kuşak ünvanına sahip bir problem savaşçısı olacaksınız.

İlginizi Çekebilir

Otomotiv Sistemleri Uzmanlık Programı

Tarih/Saat Date(s) – 29/04/2016 – 04/05/2016 All Day Mekan Asia City Hotel, İstanbul Categories GKA Eğitimler Otomotiv üretimi ve yedek parça üreticilerinin kültürünü ve ortak dilini öğrenin. Programın Amacı: ISO/TS

IATF 16949 2016 Türkçe Tercümesi

IATF 16949:2016 Türkçe Tercümesi IATF 16949 2016 standardı yayınlandı. Standardın şartlarını Sigma Center olarak tercüme ettik ve tüm bu alanda çalışan kişilerin ilk 8 maddesini sunuyoruz. IATF 16949 Standardı 10

ISO 9001 2015 Standardı Yayınlandı (Türkçe)

ISO 9001 2015 Revizyonu Yayınlandı Sigma Center alanında uzman bir eğitim ve danışmanlık kuruluşudur ve görevi müşterilerinin değişen şartlara göre güncel kalmasına, rekabet gücünü korumasına yardımcı olmaktır. ISO 9001 2015 eğitim