Hakkımızda

SigmaCenter Hakkında

00.Sigma_Center_Logo_MidKalite ve Verimlilik Yönetimi konularında Yönetim Danışmanlığı hizmeti sunmak için 1999 yılında kuruldu. 2005 yılında markasını “Sigma Center” olarak tescil etti.

Sigma Center; yaklaşık 20 kişilik uzman kadrosu ile başta merkezi olan Bursa’dan Kocaeli, Gaziantep, İstanbul ve İzmir temsilciliklerinin de katkıları ile yurt geneline ve zaman zaman da yurt dışına eğitimler vermekte ve danışmanlıklar yapmaktadır.

Sigma Center; TURQUALITY, KOSGEB, Ekonomi Bakanlığı, Avrupa Bankası ve TSE’den elde ettiği yetkinlikler ile kuruluşlara sunduğu eğitim ve danışmanlık hizmetleri için %75 varan hibe desteklerin alınmasını sağlamaktadır.

Sigma Center ekibi aralarında; TC Merkez Bankası, THY, TÜPRAŞ, Aselsan, Coca Cola, ARÇELİK, BOSCH, VESTEL, TUBİTAK, ECA, VALEO, Yazaki, FORD, YEŞİM Tekstil, ÇALIK Holding, Yeni Rakı, Kütahya Porselen, BOSSA, BAYER, DOĞTAŞ, Kelebek, INOKSAN, Uludağ Üniversitesi, ERİKLİ SU, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve Kayseri  Büyükşehir Belediyesi gibi kuruluşların da yer aldığı 700 den fazla kuruluşta Kalite ve Verimlilik Yönetimi konularında danışmanlık yapmış ve/veya eğitimler vermiştir.

Sigma Center; kuruluşundan bu yana 6 adet kitap yayımlamıştır. Bu kitaplar sırasıyla; Hipotez Testleri Yol Haritası, Sorularla Kalite, 5S İş Yeri Organizasyonu, Sorularla Çevre, Sorularla OHSAS ve Sorularla ISO/TS 16949.

Sigma Center; kendi altyapısını kurarak 2011 yılında Uzaktan Eğitimlere başlamıştır. Bu altyapı ile hem kuruluşlara verdiği örgün eğitimleri uzaktan eğitimlerle desteklemekte hem de kendi hizmetlerine erişemeyen bireylere ve/veya kuruluşlara bilgi ve tecrübelerini uygun şartlarla aktarmaktadır.

Sigma Center; Yönetim Sistemleri alanındaki birikimlerini kullanarak müşterilerine değer katan çözümler üretmek için ULUTEK Teknoloji Geliştirme Bölgesinde yazılım faaliyetlerini başlatmıştır.

Kalite ve Verimlilik Yönetimi danışmanlığı alanında müşterilere en çok değer katan, en çok tavsiye edilen ve en çok aranan ekip olmayı hedefleyen Sigma Center fark yaratmayı sürdürecektir.

KALİTE POLİTİKAMIZ

Hep daha güzelini hedefleyen Sigma Center ekibi olarak;
• Bilim, yönetim ve bilişim alanındaki tüm araçları etkin kullanarak, müşterilerimize değer katan bilgi ve çözümler üretmeyi,
• Kalite yönetim sistemimizi sürekli iyileştirmeyi,
• Çalışanlarımızın yetkinliklerini arttıracakları olanakları sağlamayı ve keyifli bir çalışma ortamı yaratmayı,
• Müşterilerimize ait bilgileri gizli tutmayı taahhüt ediyoruz.

VİZYONUMUZ

Yönetim sistemleri danışmanlığı ve eğitimleri alanında;
• Müşterilerine en çok değer katan,
• En çok tavsiye edilen ve
• En çok aranan
ekip olmak.

MİSYONUMUZ

Müşterilerimize değer katarak, bireysel, kurumsal ve toplumsal kalkınmaya katkı sağlayan karlı bir kuruluş olmak.